Bez kategorii

Episode #311: „Kryształowi. Łatwy hajs” czyli druga odsłona rewelacyjnej powieści Joanny Opiat-Bojarskiej.

latwy-hajs-krysztalowi-tom-2-b-iext54539152

Autor: Joanna Opiat-Bojarska

Tytuł: „Kryształowi. Łatwy Hajs”

Liczba stron: 445

Brudy w polskiej policji. Seks. Ostry język. Tak mocnego kryminału jeszcze w Polsce nie było!

Łysy jest bezwzględny. Dolę musi mu odpalać każdy właściciel klubu go-go. Gdy nie płaci, Łysy zamyka klub, a delikwenta zgarnia do paki. Łysy nie jest groźny dlatego, że jest gangsterem. Jest groźny, bo to gangster, który na co dzień pracuje w policji. Tak w każdym razie twierdzi świadek. Ale czy świadek nie próbuje wrobić Łysego?

Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver został stworzony do takich spraw. Tropi nieuczciwych gliniarzy i rozprawia się z nimi nie przebierając w środkach. To outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Gdy poznawaliśmy go w pierwszej części, dopiero zaczynał jako „kryształowy”. Teraz pracuje Wydziale Wewnętrznym i rozpracowuje bardzo śliską sprawę jednego z policjantów i jego powiązań z poznańskimi klubami go-go.

Z drugiej strony mamy sprawę tajemniczego morderstwa, które z pozoru wydaje się nie mieć żadnego związku ze sprawą klubów, a jednak im dalej brniemy w historię, tym więcej jest powiązań.

Jest to jeden z najlepiej napisanych kryminałów z wątkiem policyjnym, jakie ostatnio czytałam i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. W tej książce jest wszystko to, czego możemy oczekiwać od wciągającej powieści. A jeszcze świadomość, że autorka zrobiła bardzo dokładny research, dodaje fabule autentyczności.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s