Bez kategorii

Episode #313 : „W pogodni za słońcem” czyli o dobroczynnym wpływie światła słonecznego na nasze samopoczucie i nie tylko.

w-pogoni-za-sloncem-o-swietle-slonecznym-i-jego-wplywie-na-cialo-i-umysl-b-iext54673630

Tytuł: „W pogoni za słońcem. O świetle słonecznym i jego wpływie na ciało i umysł”

Autor: Linda Gedddes.

Liczba stron: 334

Wydawnictwo: Insignis.

Jeśli szukacie książki, która miałaby zmienić wasze życie, to dobrze trafiliście. Sięgając po ” W pogoni za słońcem”, nie spodziewałam się niczego szczególnego. Ot, kolejna książka o tym, jakież to słońce ma dobroczynne działanie na naszą psychikę i na nasze zdrowie i że powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać w jego promieniach, by nie stracić podstawowych funkcji życiowych.

W dużej mierze właśnie to znajdziecie w tej książce. Autorka przypomina nam, że naszą biologię zaprogramowało właśnie słońce i dostęp do jego źródła stanowił kluczowy warunek szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. Dzięki niemu, nasz zegar biologiczny działał tak, jak powinien a rytm dnia i nocy nie był zaburzony. Nasz układ odpornościowy i zdrowie psychiczne też miały się znacznie lepiej, gdy żyliśmy według wschodów i zachodów słońca.

W dzisiejszy świecie nie ma czasu na sen, a praca na nocną zmianę jest chyba najgorszym z możliwych wyborów, jakie człowiek mógł dokonać. Linda Geddes w swojej książce ukazuje nam jak na tacy, jakie błędy popełniamy i jakie są ich konsekwencje.

Jeśli się nad tym głębiej zastanowić, to wprowadzając tylko nieznaczne zmiany w naszym trybie życia, możemy dokonać wręcz rewolucji! W tej książce znajdziemy porady na to, jak walczyć z jet lagiem, co dobrego może przynieść nam ekspozycja na światło słoneczne a także przekonamy się, co wiedzą o śnie amisze, o czym my nie mamy zielonego pojęcia.

Proste zmiany, mogą ocalić nam życie, a ta książka w bardzo dosadny sposób przypomina nam, że bez słońca – zginiemy.

Myślę,że każdy powinien przeczytać „W pogoni za słońcem”. Jest to jedna z tych pozycji, które warto znać.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s