Bez kategorii

Episode #317: „O miłości, sile charakteru i pokonywaniu własnych słabości w nowej powieści Katherine Center „Milion nowych chwil”. „

katherinecenter

Tytuł: „Milion nowych chwil”

Autor: Katherine Center

Liczba stron: 415

Wydawnictwo: Muza.

” Nawet jeśli twoje życie rozpadnie się na kawałki, możesz zacząć wszystko od nowa”

Maggie jest świeżo upieczoną absolwentką i teraz czeka ją wymarzona praca. Jest w szczęśliwym związku z nieprzyzwoicie przystojnym Chipem, który lada dzień miał otrzymać licencję pilota. W walentynki postanawia zabrać ją na trochę nielegalny lot, podczas którego jej się oświadcza. Wszystko toczy się, jak marzenie, lecz ta chwila szczęścia nagle pryska jak bańka mydlana… Lot cessną kończy się wypadkiem, który skreśla wszystkie marzenia młodej kobiety.
Od tamtego momentu, musi zacząć życie od początku. Nie miała nic. Ani narzeczonego, ani pracy ani dawnej siebie. Czy poradzi sobie z nową rzeczywistością? O tym trzeba się przekonać sięgając po tę niezwykłą powieść.
Nie spodziewałam się, że powieść obyczajowa może mieć tak wielką głębie i nieść ze sobą tak wiele pozytywnych i negatywnych uczuć. Czytając historię Maggie, uświadamiamy sobie jak bardzo opieramy swoje życie na niewłaściwych wartościach i jak usilnie próbujemy próbujemy żyć tak, jakby jutro miało nie nadejść.

Jedna z niewielu książek z tego gatunku, jakie czytałam, która mnie zaskoczyła. Nie tylko głębią ale przede wszystkim przekazem. Wielokrotnie życie daje nam kopa po to, byśmy coś w nim zmienili. Stawia nam ludzi na drodze, którzy z pozoru zdają się nie mieć na nas żadnego wpływu a potem zmieniają nas w zupełnie nowe osoby. Historia Maggie przepełniona jest bólem i cierpieniem. Walką z samym sobą i z rzeczywistością, która się ciągle zmienia. Ale też ma w sobie bardzo pozytywny przekaz. Mimo całego zła, jakie nas spotka, zawsze gdzieś na końcu tego ciemnego tunelu jest promyk słońca.
Polecam serdecznie tę powieść każdemu, kto potrzebuje podniesienia na duchu. Mimo, że temat w niej poruszony jest trudny, to finalnie jest to powieść pełna pozytywnych myśli.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s