Bez kategorii

Episode #319 : ” Avengers:Endgame” czyli o jednym z najbardziej kasowych filmów wszech czasów.

endgame

Tytuł: „Avengers: Endgame”

Reżyseria: Anthony i Joe Russo.

Wydawca: Marvel Cinematic Universe

Czas trwania: 182 minuty

Występują: Robert Downey Jr, Chris Evans, Scarlett Johanson, Samuel L. Jackson, Mark Ruffalo, Chadwick Bowsman, Tom Holland, Chris Hemsworth, Anthony Mackie, Sebastian Stan.

Premiera : 26.04.2019.

Finał ogromnej franczyzy, która była budowana przez prawie dwanaście lat. Opowieść zaczyna się od momentu, w którym to ocaleli po „pstryku” Avengers, muszą doprowadzić do zniszczenia Thanosa i zaprowadzenia porządku na świecie. By to zrobić, muszą cofnąć się w czasie i zniszczyć Kamienie Nieskończoności nim dostaną się w ręce fioletowego tyrana. Czy uda im się to zrobić, nim będzie za późno? I jakie będą musieli ponieść ofiary by ocalić świat? Tego będziecie musieli dowiedzieć się już z filmu.

Długo zajęło mi, nim zebrałam się do napisania czegoś na temat tego filmu, ponieważ jest to koniec pewnej ery, jaka nastąpiła w kinie wraz ze stworzeniem nurtu superbohaterskiego. Nie mówię, że po „Endgame” już nie powstanie kolejny film o niezwykłych i szlachetnych bohaterach, bo te mnożą się jak grzyby po deszczu. Jednak przez ostatnie jedenaście lat ta przygoda trzymała mnie w niepewności i czekałam na każdy kolejny film z wytwórni z wypiekami na twarzy. A tu nagle nadchodzi finał i mimo, iż są zapowiedziane kolejne produkcje, to i tak ciężko jest się pożegnać z franczyzą, którą żyło się przez prawie jedną trzecią życia.  Ale „Endgame” to nie koniec. To dopiero początek. I czekam, co przyniosą kolejne lata.

Jeśli chodzi o sam film, to jest to kino typowo rozrywkowe. Mamy tutaj poruszone ciężkie tematy, owszem. Radzenie sobie z traumą po ciężkich przeżyciach, wyznaczanie nowych celów czy pożegnanie z przyjaciółmi, których już nigdy się nie zobaczy. Ale poza tym, jest to czysta rozrywka, oprawiona w naprawdę dobre efekty specjalne, widowiskowe sceny walk i zabawne sytuacje, które są tak charakterystyczne dla filmów Marvela.

W moim odczuciu ten film zasługuje na mocne 9,5/10.

Z filmowym pozdrowieniem,

Meg.

Na zachętę, zostawiam Wam trailer:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s