Bez kategorii

Episode #324: Wrześniowa „Nowa Fantastyka” jak zwykle pełna dobra. :)

nowafantastykawrzesien

Tytuł: „Nowa Fantastyka”

Format: Miesięcznik.

Numer: 09/19

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka.

Liczba stron: 80

 

Witajcie!

Nowy miesiąc, więc przychodzę z „Nową Fantastyką”. Miałam już dawno coś o tym numerze napisać, ale z racji tego, że były wakacje i pogoda nie nastrajała na siedzenie przed komputerem, to dziś, nadrabiam.

Na początek, polecam temat z okładki, czyli 80-lecie Człowieka-Nietoperza. „Dziadek”, jak na swój wiek, ma się całkiem nieźle a o jego zaskakujących przemianach, opowiada w bardzo ciekawy sposób Przemysław Pawełek. Tradycyjnie już kartka z legedarza Witolda Vargasa zaprasza nas do świata demonów i powiedzonek, w których można znaleźć różne chochliki i biesy. Maciej Bachorski zabiera nas do świata rekinów- ludojadów, czyli opowiada o jednym z pierwszych letnich blockbusterów, który już na zawsze zmienił obraz żarłaczy białych, przedstawiając je jako żądne krwi bestie.

Polecam też świetny artykuł Andrzeja Kaczmarczyka na temat jednego z legendarnych twórców ekranowych potworów, Raya Harryhausena. Jego prace po dziś dzień budzą podziw każdego fana efektów wizualnych i specjalnych.

Z opowiadań to polecam Ursulę LeGuin, której opowieści zaszczepiły we mnie miłość do tak zwanego high fantasy.  Oraz opowiadanie „Stacja Raj” Andreija Kokoulina. Mam jakąś słabość do rosyjskich twórców.

W sekcji z książkami, króluje najnowsza powieść Radka Raka „Baśń o wężowym sercu” oraz, między innymi, antologia „Wizje Alternatywne” oraz „Skrzydła” Karoliny Fedyk. Z komiksów to „Infidel” oraz „Wakacyjna lektura”. Bardzo ciekawe propozycje.  Tomasz Kołodziejczak porusza w swoim felietonie kwestię podróży w czasie, a Łukasz Orbitowski zaprasza nas na dobry film.

Jednym słowem, „Nowa Fantastyka” pełna cudowności. Ten numer wyjątkowo mi się podobał i czekam niecierpliwe na kolejny!

A Was zapraszam do Empików i punków sprzedaży pracy po swój egzemplarz.

 

Z fantastycznym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s