Bez kategorii

Episode #330: „Kryształowi 3. Polowanie”, czyli wielki powrót królowej polskiej powieści policyjnej, Joanny Opiat-Bojarskiej.

polowanie-krysztalowi-tom-3-b-iext55266637

Autor: Joanna Opiat-Bojarska

Tytuł: „Kryształowi 3. Polowanie”

Liczba stron: 445

Wydawnictwo: Muza.

„Z policyjnej broni padają strzały. Ginie mężczyzna podejrzany o porwanie Barbary Kruk. Czwórka obecnych przy zdarzeniu policjantów trafia pod lupę Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Sprawę prowadzi Driver. Ich zeznania są wyjątkowo spójne, ale tylko do czasu, gdy policjantka z tej czwórki ginie pod kołami pociągu. Wtedy reszta zrzuca całą winę na nią.
W BSWP trwa walka na anonimy. Ich ofiarą pada Driver. Czy na pewno jest niewinny? Decyduje spotkać się z dziennikarką i wyznać prawdę. Nie spodziewa się, że w kawiarni, w której są umówieni, czeka już na niego płatny zabójca.
Kryształowi są naprawdę kryształowo czyści? A może po prostu wiedzą, jak nie dać się złapać?
W tym świecie nie istnieje słowo „lojalność”.
W tym świecie pies psu jest wilkiem. ” – z opisu wydawcy.

Nie przesadzę, jeśli powiem, że jest to najlepsza seria z gatunku, jaką czytałam. I bez kozery mogę ją polecić każdemu, kto uwielbiam wyrazistych bohaterów, brutalny świat mafii, policji, korupcji. Tutaj jest wszystko. W trzecim tomie autorka zabiera nas na jazdę bez trzymanki, co rusz mamy zwroty akcji, które przyspieszają bicie serca i sprawiają, że nie możemy przestać czytać! Bohaterowie, jak zawsze pełnokrwiści, brutalni, bardzo w stylu autorki. Nie mogę też wyjść z podziwu, jak wiele drobiazgów jest zawartych w tej historii, które bez dobrego researchu nie miałyby prawa poprawnie funkcjonować w tego typu historii.  Jestem absolutnie zachwycona tą powieścią. A zakończenie mnie po prostu rozbroiło! Chcę więcej, bo właśnie takich książek brakuje na naszym rynku.

Pomimo ciętego języka i brutalności, jest to historia, którą warto poznać. Fani gatunku na pewno nie będą mogli się od niej oderwać.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s