Bez kategorii

Episode #339: „Jak oni pracują 2” Agata Napiórkowska. – czyli artyści od kuchni.

jak-oni-pracuja-2-b-iext55289951

Autor: Agata Napiórkowska

Tytuł: „Jak oni pracują 2”

Wydawnictwo: W.A.B

Liczba stron: 426

 

Jakie rytuały towarzyszą pracy twórczej Moniki Brodki, Agaty Bogackiej, Katarzyny Kozyry czy Zygmunta Miłoszewskiego?
Już jesienią ukaże się druga część arcyciekawej i inspirującej książki Agaty Napiórskiej Jak oni pracują 2. Kilkudziesięciu niezwykle utalentowanych polskich twórców w rozmowie z Agatą Napiórską opowiada o zwyczajach, które towarzyszą „przekształcaniu pomysłu w dzieło sztuki”. Tym razem wśród rozmówców znaleźli się nie tylko pisarze, ale także artyści, muzycy i kucharze. O ile w pierwszej części mieliśmy do czynienia często z twórcami starszego pokolenia, o tyle tu autorka koncentruje się na artystach młodszych, na fali wznoszącej. Rozmowy są nieco dłuższe i dotyczą także samego zjawiska pracy twórczej jako głównego źródła utrzymania. (opis wydawcy).

Ciąg dalszy cyklu rozmów, jakie pani Agata Napiórkowska przeprowadziła z niemal pięćdziesięcioma polskimi artystami. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i lepiej jest dozować sobie tę książkę w kawałkach niż „łykać” w całości na, tak zwany, „jeden raz”. Dowiemy się z niej, co robi Zygmunt Miłoszewski po godzinach albo czy Marcin Wicha ma jakiekolwiek zainteresowania. Czym dla Olgi Derendy jest wyprawa do galerii handlowej  i czy Maurycy Gomulicki lubi rutynę.

Nie ukrywam, jest to ciekawa lektura. Można powiedzieć, że wiele wywiadów mnie zainspirowało i niektóre rady w nich zawarte zamierzam wcielać stopniowo w życie.

Tak jak wspomniałam, jest to lektura na dłuższe poczytanie. Polecam.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s