Bez kategorii

Episode #338: „Uniwersum Metro 2033. Mutant” Andriej Butorin.

mutant-uniwersum-metro-2033-b-iext55336916

Autor: Andriej Butorin.

Tytuł: Mutant.

Uniwersum: Metro 2033 Dmitri Gluchovski.

Liczba stron: 399.

Wydawnictwo: Insignis.

Nagle budzisz się w zniszczonym przez promieniowanie lesie. Nie mając pojęcia, kim jesteś, skąd pochodzisz i jakim cudem tu trafiłeś. Twój wygląd wzbudza strach i agresję a każdy wybuch wściekłości może zamienić się w nie lada pożar to może oznaczać tylko jedno. Jesteś Mutantem.

Jedyną deską ratunku pozostaje Dziadek Mróz, który wcale nie jest przyjaznym czarodziejem z bajki. Świat przestaje mieć jakikolwiek sens. Aczkolwiek nadal szukasz sensu…

Muszę przyznać, że jestem zaskoczona tą książką. Nie spodziewałam się , że w świecie postapokaliptycznym można stworzyć baśń. A jednak Andriej Butorin podszedł do tematu anihilacji i „życia po”  w trochę inny sposób, co sprawiło, że historia, którą opowiada jest ciekawa, choć niejednokrotnie przewidywalna.

Nie jest to zła historia, wręcz przeciwnie. Śmiem twierdzić, że jest to jedna z ciekawszych opowieści z serii Uniwersum Metro 2033, jakie czytałam.  Nie jestem wielką fanką tego typu historii, aczkolwiek ta pozycja mnie zaintrygowała i wciągnęła. Czytało się ją bardzo szybko a zakończenie, mimo wielu oczywistości w środku, nadal trochę zaskakiwało. Okazuje się, że dobre postapo wcale nie musi opowiadać o samych ocalałych. Można też podejść do tematu od innej strony i stworzyć coś naprawdę ciekawego, jak to miało miejsce w tym przypadku. Dobra lektura na jesienne wieczory.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s