Bez kategorii

Episode #344: Wiedźmińska „Nowa Fantastyka” już jest!

NowaFantastyka201912

Tytuł: „Nowa Fantastyka”

Format: Miesięcznik

Numer : 12/2019

Liczba stron: 80

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka.

W tym numerze bezapelacyjnie króluje „Wiedźmin”. Z racji tego, że już 20.12 będziemy mogli obejrzeć na małym ekranie zupełnie nowe spojrzenie na przygody Geralta z Rivii, redaktor Zwierzchowski, odwiedził plan nowej produkcji, porozmawiał z Lauren Hissrich i Tomaszem Bagińskim o pomyśle na serial, jak będzie wyglądał i jak wyglądał proces „pobudzania do życia” nowej wersji epickiej sagi, która podbiła serca czytelników ( i graczy) na całym świecie. Z Andrzejem Sapkowskim porozmawiał o różnych adaptacjach jego dzieł a Tomek Bagiński opowiedział szerzej o swojej drodze do tego by jednak „Wiedźmin” powstał, bo to wcale nie był taki pewny projekt, jak wszystkim mogłoby się wydawać.  Oczywiście nie mogło też zabraknąć rozmowy z uroczymi paniami, które wcielają się w Yennefer i Ciri. O kobiecej perspektywie i podejściu do tej produkcji dowiecie się z obszernego wywiadu.

Łukasz M. Wiśniewski z kolei opowiada o różnych medialnych przypadkach i wpadkach związanych z „Wiedźminem”.

Jeśli chodzi o warstwę opowiadań, to bardzo podobały mi się „Zakamarki” pana Tomasza Kołodziejczaka, Dave Hutchinson i jego „Babilon” też są must-readem, szczególnie dla tych, którzy lubią prozę tego autora.

Ogólnie numer polecam, szczególnie fanom „Wiedźmina”, ale myślę, że każdy kto lubi dobrą publicystykę, ciekawe opowiadania, zabawne komiksy i rzetelne „polecanki” książkowo-filmowo-komiskowe, to nie zawiedzie się na tym numerze.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s