Bez kategorii

Episode #350: „Dobre ciastko” czyli słów kilka o erotycznym debiucie.

779768-352x500

Tytuł: „Dobre Ciastko”

Autor: Joanna Dubler.

Liczba stron: 335.

Wydawnictwo: Lipstick Books.

 

Gdy dostałam propozycje napisania opinii o tej książce, nie zawahałam się. Dlaczego? Stwierdziłam, że trzeba się otworzyć na inne gatunki, a nie tylko „siedzieć w tej fantastyce i superbohaterach”. Nie mówię, że wcześniej nie czytywałam erotyków. Bo czytywałam. Ba, nawet uważam, że kilka było dobrych. Jeśli chodzi o „Dobre ciastko” to sprawa wygląda tak: nie zachwyciło ani też nie odrzuciło.

Jest to historia młodej dziewczyny, Zuzy, która po burzliwym rozstaniu z chłopakiem, stara się znaleźć swoją drogę w erotycznych igraszkach, bo nigdy jakoś szczególnie dobra w nich nie była. I to prowadzi ją do różnych dwuznacznych sytuacji. Mimo, iż na początku czuje się dość niepewnie w swoich poczynaniach, to z czasem nabiera seksapilu i pewności siebie.

Miała to być komedia erotyczna a wyszła raczej mało śmieszna historia dziewczyny, która próbuje odnaleźć się w życiu. Przez dużą część książki narzeka, że nie wyszło jej z poprzednim partnerem a gdy coś się zaczyna zmieniać, nagle stwierdza, że związki to jednak nie są dla niej. Trochę mnie irytowało jej niezdecydowanie, ale jakoś to przebrnęłam. Czytałam wiele książek, w której były irytujące główne bohaterki i nie przeszkadzało mi to w ogólnym, pozytywnym odbiorze historii.

Obiecano mi komedię erotyczną a dostałam dobrze napisaną obyczajówkę z elementami erotyku. Owszem, było kilka sytuacji, które wywołują uśmiech na twarzy ale nie tyle, by określić tę książkę mianem komedii. Podobał mi się styl pisania autorki i to, że czytało się ją bez stylistycznych zgrzytów.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s