Bez kategorii

Episode #354: „Ukryte Ciała” Caroline Kepnes, czyli dalsze losy uroczego psychopaty Joe.

UkryteCiala

Tytuł: „Ukryte Ciała”

Autor: Caroline Kepnes.

Liczba stron: 446.

Wydawnictwo: W.A.B

 

Joe Goldberg wie, jak ukryć zwłoki. Przez ostatnie dziesięć lat pozbył się czterech ciał, ofiar swoich bezowocnych poszukiwań miłości. Teraz zmierza do Los Angeles, miasta drugiej szansy, by zapomnieć o przeszłości i zacząć wszystko od nowa. W Hollywood Joe bez trudu odnajduje się w środowisku młodych, dążących do sukcesu osób. Ciągle jednak ogląda się przez ramię. Ukryte zwłoki przypominają o sobie, powracają i dręczą niczym mroczne myśli.

Kiedy Joe wreszcie odnajduje to, czego tak usilnie szukał, jeszcze bardziej mu zależy na tym by jego mroczne sekrety nie wyszły na jaw. Nie chce skrzywdzić swojej nowej dziewczyny. Tylko jeśli ona odkryje, co zrobił, być może nie będzie miał wyboru.

Druga część przygód Joe wydaje się być nieco inna niż pierwsza. Gdy poznał Beck i zaczęła się jego mordercza seria, zdawało się, że mężczyzna nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi. Albo może inaczej, doskonale wiedział co robi i nie wahał się ani przez chwilę. Tutaj, nasz bohater przenosi się w nowe miejsce, stara się zostawić przeszłość za sobą a gdy poznaje dziewczynę, w której się zakochuje, wszystko nabiera zupełnie innego sensu.

Nadal nie jestem do końca przekonana, co do postaci Joe. Z jednej strony wydaje się, że trochę się zmienił, że faktycznie chce być lepszy. Ale czy socjopata jest w stanie się zmienić? Tego będziecie musieli się dowiedzieć czytając książkę, bądź oglądając drugi sezon serialu „You” na platformie Netflix.

Jeszcze nie miałam okazji obejrzeć drugiego sezonu, ale książkę polecam. Jest smakowita. Ma wszystko to, co spodobało mi się w pierwszym tomie plus doskonały humor, który sprawia, że bardzo łatwo zapominamy o tym, że mamy do czynienia z psychopatą a nie miłym i kochającym mężczyzną, który chce być szczęśliwy. Pozory potrafią bardzo mylić…

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s