Bez kategorii

Episode #356: Lutowa „Nowa Fantastyka” pełna dobra.

lutynf2020

Tytuł: „Nowa Fantastyka”

Format: Miesięcznik

Numer: 02/2020

Liczba stron: 80.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka.

 

Witajcie!

Nowy miesiąc, więc czas na kolejną porcję dobra publicystycznego, płynącego prosto z najnowszego numeru „Nowej Fantastyki”.

Na początek, zachęcam do zapoznania się z  ciekawym wywiadem z Claesem Bangiem, który wcielił się w rolę hrabiego „Drakuli” w najnowszej adaptacji prozy Brama Stockera, a także rozmowy z Henrym Cavillem i Joey’em Bateym na temat ich ról w „Wiedźminie”, jak się do nich przygotowywali i czy znali wcześniej twórczość Andrzeja Sapkowskiego. A rozmowy przeprowadził niezawodny redaktor Zwierzchowski.

Polecam też tekst Błażeja Jaworowskiego o przyszłość, katastrofie klimatycznej i fantastyce, która nie raz już o niej wspominała i jak się w niej odnajduje. Tekst o tyle warty uwagi, że bardzo aktualny.

A tekst Andrzeja Kaczmarczyka na temat niezwykłej prozy Edwina Abbotta Abbotta, może zachęcić tych, co jeszcze nie znają tego autora, po sięgnięcie do jego dzieł.  No i nie mogę nie wspomnieć o tekście Waldemara Miaśkiewicza na temat wybitnego twórcy komiksowego Bogusława Polcha, który zmarł 2 stycznia tego roku.

Jeśli chodzi o opowiadania to bezkonkurencyjny okazał się tu Ken Liu i jego „Najpiękniejsze chwile”. Opowiadanie, które mnie zachwyciło i czekam niecierpliwie na kolejne. Polecam też stałe felietony Rafała Kosika, Tomasza Kołodziejczaka i bardzo w punkt, Łukasza Orbitowskiego.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s