Bez kategorii

Episode #357: „Krok Trzeci” Bartosza Szczygielskiego. – jeden z lepszych thrillerów, jakie czytałam.

krok-trzeci-b-iext55919259

Autor: Bartosz Szczygielski.

Tytuł: „Krok Trzeci”

Liczba stron: 414.

Wydawnictwo: W.A.B.

Magda ma idealne życie. Przystojnego męża, świetną pracę i piękne mieszkanie, ale za drzwiami sypialni czai się mrok. Niewypowiedziane słowa i skrywane tajemnice w końcu dają o sobie znać. Jej idealny świat rozsypuje się niczym domek z kart w ciągu jednej nocy. Ta noc obudziła demony, pozostawiając Magdę z kłamstwami, które nie przestają boleć, i pytaniami, na które nie zna odpowiedzi… i jest też ona…

Jeśli na okładce książki pojawia się nazwisko Bartosz Szczygielski, to oznacza, ze mamy do czynienia z naprawdę dobrym utworem. Dlaczego? Ponieważ szanowny pan autor potrafi pisać w sposób, który łapie za gardło i trzyma niemal do ostatniej strony. Intrygi, dający się lubić bohaterowie, którzy nagle się zmieniają o sto osiemdziesiąt stopni. Ciekawe rozwijanie poszczególnych wątków.  I fakt, że możemy wręcz poczuć wszelkie emocje, jakie targają bohaterką. To jest coś, czego mi naprawdę brakuje w większości współcześnie pisanych thrillerów, jednak Bartosz Szczygielski potrafi tworzyć niesamowity klimat swoich opowieści. Nasuwa mi się jedno skojarzenie – Max Czornyj, choć obaj panowie mają zupełnie inne podejście do tworzenia swoich opowieści to jedno, co ich łączy to swoisty klimat, który wbija w fotel i nie pozwala zaczerpnąć powietrza dopóki nie rozwikłamy zagadki. Nie można też nie wspomnieć, jak dobrze autor potrafił przedstawić kobiecy punkt widzenia, czego panowie piszący z kobiecych perspektyw nie zawsze potrafią oddać.

Na takie książki czeka się z utęsknieniem. I ja już się nie mogę doczekać kolejnej książki pióra pana Szczygielskiego, bo to czysta przyjemność czytania.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s