Bez kategorii

Episode #359 :” Poznaj swoje bakterie” czyli o tym co nas nie zabije, to nas wzmocni.

poznaj-swoje-bakterie-b-iext56938102

Tytuł: „Poznaj swoje bakterie”

Autor: Nicola Temple i Catherine Whitlock.

Liczba stron: 192

Wydawnictwo: Insignis

 

Każdy z nas ma na sobie miliardy bakterii, które każdego dnia wpływają na to, w jaki sposób funkcjonujemy. Jedne z nich są bardzo pożyteczne a drugie, mogą powodować różnego rodzaju schorzenia i zakażenia. Dzięki książce „Poznaj swoje bakterie”, możemy w przyjemny i bardzo obrazowy sposób przyswoić sobie wiedzę na temat drobnoustrojów, żyjącym na i w naszym organizmie. Ten przewodnik przedstawia nam też fascynujące informacje na temat ostatnich odkryć dotyczących antybiotyków  i superbakterii. Dzięki tej wiedzy, będziemy w stanie jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie.

Jeśli ktoś lubi biologię i naukę, to na pewno ten przewodnik będzie idealnym zaspokojeniem dla ciekawskich. W książce znajdziemy też kilka praktycznych porad, jak zadbać o naszą florę bakteryjną wewnątrz naszego organizmu oraz jak nie doprowadzić do dewastacji swojej naturalnej ochrony przed innymi drobnoustrojami.

Bogate ilustracje i wyróżnianie poszczególnych informacji ramkami czy pogrubieniami a także podział książki na działy oraz krótki ich opis pomaga w łatwej nawigacji. Duży format i kolorowe ilustracje dodają książce atrakcyjności.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s