Bez kategorii

Episode #364: „Jak uspokoić swoje myśli” czyli powrót anty-poradnikowej guru – Sarah Knight.

794282-352x500

Tytuł: „Jak uspokoić swoje myśli”

Autor: Sarah Knight.

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 300.

„Czy zdarza Wam się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły? Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą?

Mózg podsuwa nam milion różnych scenariuszy, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący. Zaczynamy się stresować i coraz trudniej nam zatrzymać gonitwę myśli. Autorka bestsellerowej i uznanej serii poradników, „antyguru” Sarah Knight uczy nas rozwiązywać problemy, zamiast pogarszać sytuację. Dostarcza wskazówek, sztuczek i technik, które pomogą zapanować nad stresem oraz przejść do likwidowania przyczyn, które go wywołały.”

Sarah Knight jest jedną z nielicznych autorek poradników, która do mnie trafia i za każdym razem, gdy wychodzi jakaś jej książka, nie potrafię się jej oprzeć. Tak też było z „Jak uspokoić swoje myśli”. Jest to zbiór bardzo ciekawych porad oraz technik, które możemy zastosować, by przestać się przejmować czymś, na co nie mamy wpływu. Każdy z nas choć raz w życiu miał sytuację, w której zamartwiał się o to , co będzie w przyszłości czy jak sobie poradzi w kolejnym miesiącu. Sama miałam nie jedną taką sytuację ale po lekturze poczułam się trochę lepiej i zaczęłam bardziej racjonalnie podchodzić do tego, czym się przejmuję. Aczkolwiek nie można się całkowicie wyzbyć irracjonalnych niepokoi, to myślę, że nowa książka Sarah Knight może pomóc wielu osobom w uporządkowaniu ich własnych myśli i w oderwaniu się choć na chwilę od ciągłego zamartwiania się o wszystko.

Po raz kolejny stwierdzam, że każdy powinien przeczytać choć jedną książkę Sarah Knight. A ta w szczególności przyda się na ten trudny czas, w którym obecnie się znajdujemy.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s