Bez kategorii

Episode #368: „Ktoś kto będzie cię kochał w całej twojej nędznej glorii” czyli zbiór opowiadań inny niż wszystkie.

792324-352x500

Tytuł: „Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twojej nędznej glorii”

Autor: Raphael Bob-Waksberg

Wydawnictwo: Insignis.

Liczba stron: 285

„Prosto od twórcy uwielbianego i docenionego serialu Netfliksa „BoJack Horseman”: bajecznie niebanalny zbiór opowiadań o miłości – najlepszej i najgorszej rzeczy we wszechświecie.

Napisane z ciętym czarnym humorem – znakiem rozpoznawczym BoJacka Horsemana – opowiadania Boba-Waksberga doprowadzą cię do śmiechu, płaczu i emocjonalnego rozedrgania, pozostawiając w niewygodnie rozkosznym uznaniu dla twórcy. W „Przenajświętszej i najpomyślniejszej uroczystości” zaręczona para młodych ludzi zmuszona jest uporać się z wsadzającymi nosa w nie swoje sprawy krewnymi, którzy dyktują stosowną liczbę kozłów do ofiarowania podczas ślubu. „Przegapione połączenie – m4w: mężczyźni szukają kobiet” to tragikomiczna opowieść o dwójce singli dojeżdżających metrem do pracy, wciąż nie potrafiących nawiązać upragnionego kontaktu. A w „Więcej ciebie, którym już jesteś” zmagający się z trudnościami pracownik parku rozrywki utrzymanego w tematyce zmarłych prezydentów dowiaduje się, że miłość może być genetycznie modyfikowana.”

Jak dla mnie, to jeden z zabawniejszych zbiorów opowiadań, jakie ostatnio wpadły mi w ręce. Napisane ze swoistym czarnym humorem historie, które mogą stać się naszą rzeczywistością. Albo możemy usłyszeć dokładnie te same historie od swoich znajomych. Raphael Bob-Waksber zrobił kawał dobrej roboty, by poprawić samopoczucie każdemu, kto lubi nieco bardziej kwaśny, czarny humor. Niektóre opowiadania są dłuższe, inne krótsze, więc można tę książkę czytać wtedy, kiedy najdzie nas na to ochota bez ryzyka, że stracimy wątek. Ja to kupuję.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s