Bez kategorii

Episode #370 : ” Jak czytać ludzi” czyli o tym, co kryje się w naszych gestach.

jak-czytac-ludzi-radzi-agent-fbi-b-iext58808191

Tytuł: „Sizing people up. Jak czytać ludzi radzi agent FBI”

Autor: Robin Dreeke, Cameron Stauth.

Wydawnictwo: Kompania Mediowa.

Liczba stron: 285.

„Książka jest kluczem do odczytywania ludzi: ich intencji, motywacji, dążeń, a w efekcie przewidywania ich zachowań. Dzięki zawartej tu wiedzy pozyskasz umiejętności przydatne wszędzie tam, gdzie masz do czynienia z ludźmi: w domu, biznesie, wśród przyjaciół i znajomych. Autorem “Jak czytać ludzi” jest Robin Dreeke, były szef Wydziału Analizy Behawioralnej FBI. Dzięki swemu doświadczeniu w jednej z najbardziej tajemniczych jednostek Federalnego Biura Śledczego Dreeke wypracował system, który pozwala zdiagnozować i przewidzieć ludzkie zachowania. Teraz tą wiedzą dzieli się z Czytelnikiem.

“Nauczę cię myśleć jak agent: w sposób uporządkowany, obiektywnie, racjonalnie i chłodno. Z takim nastawieniem można precyzyjnie analizować czyny, słowa, mowę ciała, opinie, reputację, karierę zawodową i zdolności, czyli te elementy, które pozwolą ci przewidzieć dalsze kroki danej osoby.”

“Przewidywanie czyjegoś zachowania to nie fizyka kwantowa, lecz nauka społeczna. Musisz tylko napisać właściwe równanie – stosując logikę, strategię, sceptycyzm, spostrzegawczość – i nie zapominać, że prawda czasami bywa nieprzyjemna, a mimo to nie można zamykać na nią oczu.” ”

 

Czy kiedyś zastanawialiście się, jak niektórzy potrafią bezbłędnie powiedzieć, kim jesteście tylko was obserwując? Skąd te osoby mogą wiedzieć, co robicie w życiu, jakimi jesteście osobami w ogóle z wami nie rozmawiając?

Odpowiedź znajdziecie właśnie w tej książce, którą przygotował i opracował jeden z długoletnich agentów FBI, którzy przez lata pracował w jednej z najsławniejszych agencji bezpieczeństwa na świecie. Było już bardzo wiele książek na temat pracy tajnych agentów i tych zwyczajnych. I też o ich czasem niechlubnych metodach pracy.

Z tej książki z kolei dowiecie się o niektórych technikach, stosowanych w pracy agentów FBI, których można użyć w codziennym życiu, by na przykład, nie dać się oszukać.

Osoby, które szukają nietuzinkowej książki o rozwoju osobistym, na pewno znajdą w niej wiele ciekawych i pożytecznych rad.

 

Z czytelniczym adieu,

 

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s