Bez kategorii

Episode #373: Music Featurette: Counterfeit.

Witajcie!

Dzisiaj przychodzę do Was z nową serią, jaką zaplanowałam zarówno na blogu, jak i na moim kanale na YouTube. ( Jeśli ktoś ma ochotę się zapoznać z moimi opiniami o książkach w formie mówionej to zapraszam: https://www.youtube.com/c/OhNoItsMegan). A mianowicie, chodzi o serię związaną z muzyką.

Już dawno chciałam troszkę poopowiadać Wam o swoich inspiracjach muzycznych ale jakoś nigdy się nie złożyło. A że teraz mam trochę wolnego czasu, zatem zapraszam na pierwszy odcinek cyklu. Na pierwszy ogień pójdzie zespół Counterfeit.

Zespół Counterfeit. został założony w Londynie w 2015 roku przez znanego z filmów „Zmierzch” aktora, Jamiego Campbell Bowera. W skład zespołu wchodzą: Roland Johnson – gitara basowa, Tristan Marmont- gitara wspomagająca, Jimmy Craig – perkusja, Sam Bower- gitara przewodnia no i oczywiście Jamie jako wokalista i gitarzysta.

Zespół charakteryzuje się mocnym, rockowo-punkowym brzmieniem. Chłopcy starają się przekazywać swoim fanom bardzo dużo pozytywnej energii a ich głównym przesłaniem jest pozostawanie w jedności. Jak mówi tytuł ich debiutanckiego albumu: Together We Are Stronger.

Zespół ma na swoim koncie 1 pełny album. Aktualnie wypuszczają pojedyncze utworu z nadchodzącego, drugiego utworu.

Podczas swojej pięcioletniej kariery muzycznej, Counterfeit byli w Polsce 4 razy: Dwa razy w Warszawie, raz w Poznaniu i raz we Wrocławiu.

Ich koncerty charakteryzują się ogromną dawką energii, która udziela się wszystkim obecnym na wydarzeniu.

Poniżej podrzucam linki kilku piosenek:

Piosenka „Letter To The Loss” jest jedną z najbardziej osobistych w repertuarze zespołu. Została ona napisana tuż po tym, jak najlepszy przyjaciel wokalisty popełnił samobójstwo. Podczas koncertów, Jamie zawsze prosi fanów by na moment przestali nagrywać i robić zdjęcia i by razem z nim zaśpiewali tę piosenkę. Często też dedykuje ją wszystkim tym, którzy stracili kogoś bliskiego.

Piosenka „Enough” jest jedną z tych, przy której nie da się nie potrząsać głową. Ma w sobie bardzo głębokie przesłanie o jedności i umiejętności mówienia: dość! Jest to jedna z bardziej energetycznych piosenek zespołu, która zawsze rozgrzewa do robienia pogo.

„Yet untitled” ma mocne, gitarowe riffy, które mogą kojarzyć się z utworami innych zespołów z gatunku ale też mają swoje oryginalne brzmienie.

„You Can’t Rely” to mój ulubiony teledysk od chłopaków. Podoba mi się koncepcja połączenia animacji oraz tradycyjnego filmu.

„It gets better” jest zapowiedzią kolejnej płyty, która miała wyjść w 2020 roku ale czy tak się stanie, to nie wiem. Tutaj chłopcy trochę zmienili swój styl, lecz nadal pozostali w klimacie rockowym.

W „The New Insane” słychać już zupełnie inny styl, który można przyrównać troszkę do wczesnej twórczości Marylina Mansona.

Jeśli chcecie się czegoś więcej dowiedzieć na temat chłopców, to zapraszam na ich oficjalną stronę: http://www.therealcounterfeit.com

Jestem ciekawa Waszych opinii na temat tego zespołu. Czy spodobała Wam się ich muzyka? I może macie jakieś zespoły w podobnym klimacie, które możecie mi polecić? Chętnie przesłucham i może też zareaguję na nie.

Z muzycznym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s