Bez kategorii

Episode #380: Ilustrowane przewodniki po Paryżu i Włoszech, czyli piękna wyprawa fotograficzna od Wydawnictwa Alma Press.

Tytuł: „Paryż”

Autor: Alastair Horne

Liczba stron: 225

Wydawnictwo: Alma Press.

Któż z nas choć raz nie marzył o tym by przejść się Polami Elizejskimi czy o zobaczeniu Wieży Eiffle’a o zachodzie słońca. Paryż, dla wielu, jest mekką mody i intelektualistów. Jest to miejsce pełne historii, sztuki, szyku i elegancji. Nazywany jest też miastem miłości i jednym z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Alastair Horne zabiera nas w niezwykłą podróż poprzez fotografię. Ukazuje piękno Paryża a także miejsca, których może jeszcze ktoś nie zna. Ten przewodnik na pewno przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy lubią kompaktowy format i treściwe informacje.

Tytuł: „Włochy. Fotoprzewodnik”

Autor: Claudia Martin

Wydawnictwo: Alma Press.

Liczba stron 225.

Włochy są jednym z najczęściej odwiedzanych państw świata. Tłumy turystów chcą zobaczyć Uniwersytet Boloński, Bazylikę św. Piotra w Rzymie czy inne piękne miejsca, znane zarówno z popkultury jak i z historii. Ten przewodnik jest pięknie wydany. Zdjęcia są niezwykłe a opisy, znajdujące się tuż obok, zachęcają do zgłębienia historii miejsc, ukazanych na fotografiach. Dużą zaletą tego przewodnika jest fakt, że jest niewielki i można go wszędzie ze sobą zabrać. Tą książką, Claudia Martin zachęca do wybrania się na wycieczkę. Jestem przekonana, że fani podróżowania docenią treściwe informacje i przede wszystkim piękne zdjęcia.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s