Bez kategorii

Episode #381 : ” Nieuporządkowane życie planet” Paul Murdin – obowiązkowa lektura dla każdego fana historii planet.

Tytuł: „Nieuporządkowane życie planet”

Autor: Paul Murdin.

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 350.

„Wydaje nam się, że Układ Słoneczny działa z doskonałą regularnością, jak zegarek albo instrumenty w planetarium. W krótkiej skali czasowej rzeczywiście tak jest. Ale kiedy wydłużymy perspektyw, zobaczymy, że planety i ich satelity mają pasjonujące, pełne wydarzeń życie.”

Jestem absolutnie zachwycona tą książką. Dlaczego? Po pierwsze, porusza ona tematykę, która od dziecka mnie fascynowała. Planety, gwiazdy i astronomia szeroko pojęta zawsze były dla mnie fascynującym tematem. Po drugie, w sposób bardzo przystępny i nawet zabawny, autor przedstawia nam procesy, jakie zachodzą na każdej planecie a także jaki ich działanie ma wpływ na otaczające je satelity, asteroidy i inne kosmiczne „śmieci”, które krążą wokół nich. O kosmosie zostało napisanych tak wiele książek, a wciąż zaskakuje. ” Nieuporządkowane życie planet” to książka, która szczegółowo opisuje nam to, co dzieje się na każdej z planet naszego Układu Słonecznego a także wprowadza nas w świat nauki w bardzo przystępny sposób. Dlatego czytając ją, na pewno nie grozi nam nuda.

Ja bawiłam się świetnie przy tej pozycji i przy okazji poszerzyłam swoją wiedzę na temat planet, która była trochę zardzewiała. Mam nadzieję, że wiele osób znajdzie w tej książce coś dla siebie. A już zwłaszcza ci, którzy tak jak ja, są pasjonatami astronomii.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s