Bez kategorii

Episode #384 : „Łowca Nastolatek” Mikołaj Podolski- czyli historia, która wstrząsnęła całą Polską.

Tytuł: „Łowca nastolatek. Prawdziwa historia „Krystka” i „Zatoki Sztuki”

Autor: Mikołaj Podolski.

Liczba stron: 298.

Wydawnictwo: W.A.B

” Co łączyło ekskluzywny klub na sopockiej plaży z małą, obskurna salą kinową w Pucku? Skąd łysy osiłek mieszkający w niewielkim pokoju i pobierający skromną rentę miał dostęp do luksusowych samochodów? Dlaczego policja tak długo ignorowała informacje o wykorzystywaniu seksualnym nastoletnich dziewczyn?

Musiało dojść do tragedii, by ktoś wreszcie zauważył, że coś się dzieje nie tak. Dzięki interwencji matki dziewczyny i kilku dziennikarzy postanowili sprawdzić, kim jest tajemniczy 37-latek, z którym dziewczyna spotkała się przed śmiercią. Śledztwo zaprowadziło ich do ekskluzywnych sopockich lokali, za których ochronę odpowiadali byli policjanci.

Co raz to nowe wątki, takie jak dziecięca prostytucja, zaginięcie Ilony Wieczorek, mafią lekową, Amber Gold i wielu innych, doprowadziły do ekspozycji jednej z największych seksafer w Trójmieście. „

Mikołaj Podolski w swoim reportażu przedstawia fakty, które wstrząsają, oburzają i pokazują jak bardzo polskie służby są skorumpowane. Wystarczy, że ktoś zaszeleści banknotami, nagle nikt nic nie wie i wszystko jest zamiatane pod dywan. Historie, opisane w tym reportażu pokazują jedną z wielu afer, jakie rozgrywały się w Trójmieście. Jestem tym bardziej wstrząśnięta tym wszystkim, że sama jestem z Trójmiasta i aż w głowie się nie mieści, że takie rzeczy dzieją się tuż pod nosem!

Cieszę się, że wciąż są ludzie, którzy odważnie mówią na temat tych spraw i pokazują ich prawdziwe oblicze. Myślę, że ten reportaż może być dla wielu osób niewygodny i też będą mówić, że to stek oszczerstw i wyssanych z palca bzdur. Ale moim zdaniem, takie reportaże powinny ukazywać się częściej. Może to złamie w jakiś sposób zmowę milczenia, która doprowadza do śmierci niewinnych ludzi.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s