Bez kategorii

Episode #386: „Jaskółki z Czarnobyla” czyli thiller z wyjątkowym klimatem.

Tytuł: „Jaskółki z Czarnobyla”

Autor: Morgan Audic

Liczba stron: 553

„Przez Prypeć, teren dawnej zony, przetaczają się wycieczki turystów zafascynowanych nuklearnym wysypiskiem postsowieckiego świata. Podczas jednej z takich wypraw zostaje znalezione zmasakrowane ciało mężczyzny, w którym znajduje się… Wypchana jaskółka. Para policjantów, Josif Melnyk i Galina Nowak, ustalają, że ciało należy do Leonida Sokołowa, syna dawnego funkcjonariusza partii w Prypeci.

Aleksander Rybałko, były gliniaz, w dniu katastrofy w Czarnobylu stracił ojca. Pewnego dnia przyjmuje prywatne zlecenie od Wiktora Sokołowa. Ma rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci jego syna. Zaczyna się wyścig z czasem. Morderstwo Leonida i zatrważający sposób przypomina zbrodnię dokonaną przed laty w noc wybuchi reaktora nr

Gdy dostałam propozycję przeczytania tej książki, byłam zaintrygowana. Jeszcze nie spotkałam się z thrillerem osadzonym w zonie, który nie był z gatunku sci-fi. Dlatego podeszłam do tej historii z dużą dawką zainteresowania i optymizmu. Na początku, akcja rozwija się sprawnie. Śledztwo nabiera tempa a główni bohaterowie zaczynają się docierać. Josif Melnyk i Galina Nowak są bardzo fajnym duetem, choć czasami miałam wrażenie, że trochę płaskim i mało charakternym, że tak to ujmę.

Jeśli chodzi o samą fabułę, to jest ona dość schematyczna i dość łatwo się domyślić, co się stanie i kto stoi za morderstwami. Natomiast to, co wyróżnia tę książkę pośród innych thillerów to fakt, że mit Czarnobyla jest nadal żywy i wiele osób próbuje się dowiedzieć, co tak naprawdę wydarzyło się 26.04.1986 roku. Jednak im więcej próbujemy zgłębić temat, tym więcej narasta pyta. I myślę, że to też nadało fajną oprawę tej historii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s