Bez kategorii

Episode #387: „Kraina Lovecrafta” czyli współczesny horror w klimacie mistrza grozy.

Autor: Matt Ruff

Tytuł: „Kraina Lovecrafta”

Liczba stron: 477

Wydawnictwo: W.A.B

To nie jest zwyczajny thriller, gdzie trup ściele się wszędzie a wszyscy są podejrzanymi. To opowieść, która z jednej strony jest niezwykle brutalna. Lata 50. w Stanach Zjednoczonych to czas cukierkowych reklam ale i rasizmu, który nie miał żadnych granic. Z miejsca polubiłam Atticusa, głównego bohatera. Młodego, byłego żołnierza, który wyrusza do Nowej Anglii by odnaleźć swojego zaginionego ojca. Towarzyszą mu wuj Georgre oraz Letycja, przyjaciółka z dzieciństwa. Trafiają do rezydencji pana Braithwhite’a, który jak się okazuje jest przywódcą Zakonu Prastarego Świtu. Jak się okazuje, cała intryga związana z uprowadzeniem jego ojca, miała zwabić Atticusa by móc dokonać na nim prastarego rytuału, z którego mężczyzna ledwo uchodzi z życiem.

Ta historia nie jest, jak każda inna. Ba, śmiem twierdzić, że jest to jedna z bardziej oryginalnych powieści, jakie ostatnio czytałam. Połączenie zjawisk paranormalnych z realiami Ameryki lat 50. to niezwykle ciekawe połączenie. Bohaterowie tej powieści są bardzo prawdziwi i łatwo się do nich przywiązać. Jestem bardzo mile zaskoczona tą historią. Nie sądziłam, że będzie ona aż tak dobra. Jestem przekonana, że nie tylko fani thrillerów i grozy znajdą tu coś dla siebie.

Całkiem niedawno na platformie HBO pojawił się serial na podstawie powieści. Dla ciekawych, zostawiam trailer. Jednak zachęcam Was do sięgnięcia najpierw po książkę. Bo naprawdę warto!

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s