Bez kategorii

Episode #398: „Inwestuj w siebie. Jak nie bać się żyć.” czyli kolejna książka z naprawdę dobrej serii.

Autor: Tim Cantopher

Seria: „Inwestuj w siebie”

Tytuł: „Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem.”

Liczba stron: 183

Wydawnictwo: Insignis.

Niepewność jutra, tempo życia i ciągłe zmiany powodują, że trudno nam się odnaleźć w świecie pełnym niewiadomych. Kiedy przyszłość jest coraz bardziej nieprzewidywalna, sztuka panowania nad lękiem staje się jedynym sposobem na przetrwanie. Lęk towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, Sieje spustoszenie w życiu, szkodzi zdrowiu, Związek między lękiem a chorobami serca, udarami, zaburzeniami pracy jelit, stanami zapalnymi i niektórymi nowotworami jest dobrze znany. Nauka potwierdza, że zmniejszenie napięcia i lęku poprawia zdrowie tak jak ćwiczenia fizyczne i dobra dieta. Pozwala lepiej działać i żyć.

Doktor Tim Cantopher, światowej sławy amerykański psychiatra, opisuje wzorce myślenia w stanie niepokoju i lęku, takie jak przewidywanie, czarnowidztwo i czynienie zalożeń. Przede wszystkim jednak uczy jak skutecznie radzić sobie z lękiem. Wie to z własnej, wieloletniej praktyki.

Ta książka jest bardzo dobrą lekturą dla każdego w dzisiejszych czasach. Codziennie borykamy się ze stresem czy to w pracy, czy w domu. Nawet w kontaktach z przyjaciółmi jesteśmy cały czas napięci, mimo że powinniśmy. Doktor Cantopher pokazuje jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych i jak zapobiegać atakom, które mogą zdarzyć się praktycznie każdemu. Jak sprawić, by nasze lęki nie kontrolowały nas i nie utrudniały życia. Tego dowiecie się właśnie z tej książki. Co prawda, nie zastąpi ona wizyty u specjalisty, jeśli sytuacja tego wymaga, ale na pewno da pewnego rodzaju punkt zaczepienia by postarać się wyjść z trudnej sytuacji jaką jest stan lękowy.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s