Bez kategorii

Episode #401: „Tiny Pretty Things” Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton.

Tytuł: „Tiny Pretty Things”

Autor: Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton.

„Gigi, Bette i June to trzy najlepsze uczennice ekskluzywnej szkoły baletowej na Manhattanie. Gigi, która jest wolnym duchem, chce po prostu tańczyć, mimo, że ta pasja może kosztować ją życie. Pochodząca z uprzywilejowanej rodziny Bette zrobi wszystko, żeby prześcignąć siostrę, która jest znaną gwiazdą baletu. Ale June też musi wygrać, bo jeśli tego nie zrobi – jej matka położy kres jej marzeniom o karierze tanecznej raz na zawsze. Najlepsze przyjaciółki mogą okazać się największymi wrogami, kiedy w grę wchodzi szansa na wielką karierę.”

Gdy przeczytałam opis tej książki, byłam ciekawa, o czym jest. Nie słyszałam wcześniej o serialu, więc postanowiłam sprawdzić, o co chodzi z tą książką. Jest to historia opowiedziana z perspektywy trzech uczennic elitarnej szkoły baletowej na Manhattanie. Gigi, Bette i June mają jasno określone cele- zdobyć upragnioną sławę i wybić się na tle innych. Ale czy ich ambicja by osiągnąć ten cel nie zniszczy ich osobowości?
Mnóstwo kłamstw, intryg w tle walki o bycie najlepszym. Szczerze mówiąc, myślałam, że ta książka będzie ciekawsza. W sensie, że fabuła nie będzie aż tak przewidywalna. Bo niestety była. Przynajmniej dla mnie. Znając podobne historie, łatwo odgadywałam, co się wydarzy i jakie przekręty są w stanie zrobić osoby dążące do bycia najlepszym.
Nie porwała mnie ta historia za bardzo, chociaż nie ukrywam dobrze mi się ją czytało. Było kilka momentów, gdzie naprawdę nie mogłam się oderwać jednak w większości, wszystko było do przewidzenia, co mnie trochę zniechęciło.
Jest to pierwsza część dłuższej serii, dlatego jestem ciekawa kolejnych, mimo wszystko. Być może, będzie ciekawiej bo końcówka pozostawia dużo otwartych wątków, które mogą zostać ciekawie wykorzystane w kolejnych tomach.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s