Bez kategorii

Episode #408 : „Hazardziści. Gra o życie.” Beata Biały, czyli jak przepuszczamy miliardy złotych za chwile pozornego szczęścia.

Tytuł: „Hazardziści. Gra o życie.”

Autor: Beata Biały

Wydanictwo: W.A.B

Liczba stron: 317

„Kiedyś ktoś powiedział: jeżeli raz wejdziesz do kasyna, na pewno tam wrócisz. Nieważne, czy następnego dnia, czy za rok. To miejsce uzależnia. Hazard jest jak kula śnieżna, która spadając, wywołuje lawinę. Hazardzista nawet nie wie kiedy przegrywa dom, samochód, miłość, rodzinę, godność. I wciąż żyje iluzją, że pewnego
dnia los się odmieni. Hazard po polsku to zbiór przejmujących historii uzależnionych od hazardu mężczyzn, kobiet i dzieci, a także ich rodzin; zwierzenia krupierów, rozmowy ze znawcami gamingowego biznesu, a także z ekspertami – psychiatrami i terapeutami, zajmującymi się leczeniem uzależnień od hazardu.”

Jestem ogromną fanką reportaży, zwłaszcza takich, które pokazują stan rzeczy, o którym nie chcemy mówić czy wstydzimy się nawet wspominać. Jedną z takich rzeczy jest hazard. Ponad 50% z nas choć raz pokusiła się o to, by zagrać w totolotka czy pójść do kasyna, bo ktoś nas zaprosił, bo chcieliśmy zobaczyć jak to jest, bo się raz poszczęściło i potem chcemy tam wracać cały czas. Ale jeśli wpadniemy w szpony hazardu, nie ma z niego odwrotu. A gdy człowiek jest postawiony pod ścianą, gotów jest posunąć się do najgorszych świństw Beata Biały zebrała historie wielu ludzi. Kobiet, dzieci, młodzieży, którzy dali się skusić. Autorka przedstawiła historie, które mogą wydawać się nieprawdopodobne a jednak wydarzyły się naprawdę. Tak jak każde inne uzależnienie, hazard to choroba. Trzeba na niego uważać, bo jest bardziej zdradziecki niż niejedna dolegliwość z jakimi się borykamy każdego dnia. Książka godna uwagi.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s