Bez kategorii

Episode #411: „Kroniki Rosewood. Zagubiona Księżniczka” Connie Glynn czyli kolejne perypetie Lottie i Ellie.

Autor: Connie Glynn

Tytuł: „Zagubiona Księżniczka”

Wydawnictwo: Insignis.

Liczba stron: 350.

„Lottie i Ellie wracają! Zawitaj do Rosewood Hall wraz z twoimi dwiema ulubionymi księżniczkami w kontynuacji bestsellerowej serii!

Lottie Pumpkin to zwyczajna dziewczyna, która marzy o tym, żeby być księżniczką. Dostała się do prestiżowej szkoły Rosewood Hall w ramach programu stypendialnego.

Ellie Wolf to księżniczka, która marzy o zwyczajności – wybrała Rosewood Hall, by uniknąć pełnienia swoich obowiązków w królestwie Maradawii.

Tajny układ Lottie i Ellie sprawdza się znakomicie już od przeszło dwóch lat – obie przyjaciółki są szczęśliwe w swojej wyjątkowej szkole. Niespodziewanie jednak Lottie i Ellie muszą opuścić mury Rosewood i w ramach międzynarodowej wymiany polecieć do dalekiej Japonii. Czy dziewczyny będą mogły czuć się tam zupełnie bezpiecznie? A może sprawy zaszły już za daleko, by prawdę wciąż spowijała zasłona tajemnicy?”

Jak zwykle Connie Glynn nie zawodzi. Tym razem, nasze dwie główne bohaterki przenoszą się do zupełnie nowej rzeczywistości! Bardzo podobała mi się ta zmiana klimatu na bardziej orientalny. Autorka przedstawia nam tutaj troszkę kultury japońskiej a także postanawia pobawić się trochę relacjami jakie panują między głównymi bohaterami. Podoba mi się też sposób w jaki Ellie i Lottie się rozwijają jako postaci. Naprawdę przyjemna lektura i mam nadzieję, że to nie ostatnia przygoda z Rosewood, bo seria jest naprawdę przyjemna. Jest to co prawda literatura skierowana do młodszej młodzieży, aczkolwiek ja, będąc już dorosłą osobą, również znalazłam w niej wiele ciekawych wątków a także fajnych bohaterów, których losy z chęcią śledzę. Czekam zatem na kolejny tom przygód naszych dwóch księżniczek.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s