Bez kategorii

Episode #412 : „Zabójcza Przyjaźń” Alice Feeny – doskonały thriller, dla fanów gatunku.

Autor: Alice Feeny

Tytuł: „Zabójcza Przyjaźń”

Wydawnictwo: W.A.B.

Liczba stron: 383

„Jeśli dana historia ma dwie wersje, to znaczy, że jedna z osób kłamie…Kiedy w miasteczku Blackdown zostaje zamordowana kobieta, prezenterka wiadomości Anna Andrews niechętnie zgadza się zająć tą sprawą. Jej były mąż, nadkomisarz Jack Harper, podejrzewa ją o związek z tym przestępstwem, dopóki ślady nie zaczynają prowadzić do niego samego.Któreś z nich musi kłamać. A niektóre tajemnice warte są tego, żeby dla nich zabić.”

Alice Feeny powraca w cudownym stylu. Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się niczego jak świetnie poprowadzonego thrilleru, który zaskakuje i sprawia, że nie możemy oderwać się od lektury.

Tak też było w przypadku „Zabójczej Przyjaźni”. Książka, która niemal do ostatniej strony trzyma w napięciu. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki Alice Feeny konstruuje swoich bohaterów. Mimo swojej zwyczajności, są oni fascynujący. Poprzednia książka tej autorki była świeżym powiewem w gatunku. Była zaskakująca, ciekawie poprowadzona i sprawiała, że czytelnik nie do końca wiedział, o co w niej chodzi. W przypadku „Zabójczej Przyjaźni”, możemy się dość szybko zorientować, co się wydarzy a także kto jest potencjalnym winnym w sprawie. Aczkolwiek do samego końca nie jesteśmy tego pewni, bo wszyscy wydają się być podejrzani.

Moim zdaniem, jeden z lepszych thrillerów tego roku. Alice Feeny w doskonałej formie.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s