Bez kategorii

Episode#425: ” Niewinny” Graham Moore, czyli historia, która wciągnie was od pierwszej strony.

Autor: Graham Moore

Tytuł: „Niewinny”

Wydawnictwo: W.A.B

Liczba stron: 430

„Młody nauczyciel Bobby Nock zostaje oskarżony o uwiedzenie i zamorodowanie swojej uczennicy, Jessiki Silver, dziedziczki wielkiej fortuny. Werdykt ławy przysięgłych stanie się najbardziej sensacyjną częścią procesu. Dzięki ławniczce Mai Seale nauczyciel zostaje uznany za niewinnego.

Dziesięć lat później powstaje serial dokumentalny o tej sprawie. Ławnicy spotykają się ponownie, a jeden z nich twierdzi, że ma nowe dowody obciążające Nocka. Jednak kilka godzin przed ich ujawnieniem, ginie, a Maya- jako ostatnia osoba przebywająca z nim w pokoju- oskarżona o tę zbrodnię. Teraz to ona będzie musiała dowieść swojej niewinności i dotrzeć do sedna sprawy, która wbrew pozorom wcale nie została zamknięta.”

Ta książka wciągnęła mnie dosłownie na cały wieczór jak bardzo dobry serial kryminalny. Świetnie zbudowani bohaterowie, tajemnice i pytania pojawiające się co rusz i odpowiedzi na nie, które nie są jednoznaczne. Taki właśnie jest „Niewinny” Grahama Moore’a, który jest autorem scenariusza do historycznego filmu na temat twórcy Enigmy- „The Imitation Game”- za który dostał również Oscara. Sposób, w jaki autor prowadzi całą historię sprawia, że czytelnik śledzi ją dosłownie z wypiekami na twarzy a zakończenie może wprawić w osłupienie. Ta książka to naprawdę świetny materiał na bardzo dobry film lub serial.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Jedna myśl na temat “Episode#425: ” Niewinny” Graham Moore, czyli historia, która wciągnie was od pierwszej strony.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s